Jukněte k mým SB!!!
Zastavte vraždění tuleňů TADY jestli je máte aspoň trochu rádi

Divný ale dobrý

6. května 2008 v 15:56 |  Něco o mě
Ahojky,možná se vám budu zdát divná ale neni to tak.Jsem jen prostě trochu jinná než ostatní.Můj nejobliíbenější zpěvák je Ivan Mládek a Jarek Nohavica.Jestli by někdo měl zájem tak tu je něco málo o nich.
Jarek Nohavica
Narodil se 7. 6. 1956 v Ostravě v muzikální rodině, kde se často zpívalo a hrálo. Otec, novinář a básník, ho směřoval ke vzdělání a zpřístupnil mu svět tehdejší inteligence. Prázdniny zase Jaromír trávil na venkově, na valašské vrchovině. Poměrně brzy dostal příležitost psát písňové texty pro ostravské zpěvačky a zpěváky pop-music. Z toho se zrodila především dlouhodobá spolupráce s Marií Rottrovou. Mezitím však zkoušel studovat na Vysoké škole báňské, oženil se, přestěhoval se za ženou do Českého Těšína, šel na vojnu, narodila se mu dcera Lenka, pracoval jako dělník i jako knihovník...
Ivan Mládek
Ing. Ivan Mládek se narodil 7. 2. 1942 v Praze v úřednické rodině. Vyrůstal v Praze-Holešovicích. Otec, právník a zdatný malíř, vedl syna ke kreslení a malování - neměl úspěch. Větší úspěch měli kamarádi, kteří hráli u Vltavy na kytary a banja. Po průmyslovce a Vysoké škole ekonomické se začíná věnovat hudbě profesionálně. Jak sám říká: "Několik let jsme se potáceli po různých krkonošských hotelech a hráli tam k jídlu a poslechu." Mezi jeho tehdejší spoluhráče patřili např. skladatel Karel Svoboda, jazzman a podnikatel Martin Kratochvíl nebo flétnista Jiří Stivín.
V roce 1966 poprvé vystoupil Banjo Band. V roce 1968 Ivan Mládek emigroval do Francie, usadil se v Paříži. Zde se živil jako dixielandový banjista a hráč na balalajku v ruských kabaretech. Po půl roce se však vrací za svou rodinou a přáteli do komunistického Československa.
Po svém návratu se naplno věnuje hudbě a Banjo Bandu. Známým se Mládek stává ve 2. polovině 70. let a jeho swingové skladby dostaly záhy označení "jazzová lidovka". Od roku 1970 napsal více než 400 písní (nejúspěšnější z nich na neuvěřitelných 28 LP&CD).
Kromě hudby se Ivan Mládek věnuje psaní humoristických povídek a scénářů a také malování. Ivan Mládek vynalezl tzv. antiperspektivní styl - kresbu v obrácené perspektivě. Svou prvotinu publikoval v roce 1978 v Mladém světě. Jeden z jeho obrazů je mimo jiné zastoupen v soukromé sbírce Američana Jeffa Wiesseho, viceprezidenta společnosti American Expres.
První Mládkova povídka, Úterý, byla publikována v roce 1980 v Mladém světě. Další povídky v průběhu celých 80. let v různých periodicích. Zábavné povídky a historky je možné i najít v 8 knihách, jichž je Mládek autorem. Scénky psané Ivanem Mládkem jsme mohli sledovat dlouhou dobu v pořadu Čundrcountry show a v současnosti v pořadu Country estráda. Krom těchto pořadů jsme mohli Mládka vidět v několika českých filmech ve vedlejších rolích (např. Trhák nebo Ještě větší blbec než jsme doufali).
Mládkova žena Eva (56) vystudovala strojní průmyslovku a dnes je v domácnosti. Hraje na klavír klasický ragtime (její melodie doprovázely soutěže v Čundrcountry show) a dokonce vydala sólovou desku s názvem Classic Ragtime Piano. Mládkův syn Štěpán (25) studuje práva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marki Marki | Web | 16. října 2008 v 17:26 | Reagovat

mno.....tak já jako nevím co proti mně máš a proč sem pro tebe kráva když si mě viděla jenom na fotce a neznáš mně já si o takových lidech myslím že jsou pěkně pozadu

2 Adélka Adélka | E-mail | 29. prosince 2008 v 9:50 | Reagovat

Mě se vůbec nezdáš divná!!!Já ty dva taky poslouchám!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama