Jukněte k mým SB!!!
Zastavte vraždění tuleňů TADY jestli je máte aspoň trochu rádi

Červen 2009

Mám vás ráda

30. června 2009 v 16:30 | já
Chtěla bych vám popřát aby jste si užili prázdniny a zároveň se vám chci omluvit že sem celé prázdniny nic nedám protože se nedostanu na internet.Sbénka NEMAŽTE SI MĚ!!!!!Papík

Prázdninová bleskovka

30. června 2009 v 16:19 | já |  Bleskovky
1)Ahojky
2)Jak je?
3)Těšíš se na prázdniny?
4)Kam pojedeš?
5)PapíkJupinky

29. června 2009 v 18:10 | já |  Kuriozity
Ahojky tak denska jsem se zase připojila na intrenet ale tentokrát úplně z jiné místa než včera a to z centra chodov kde je internet wifi za dáčo.Ach jo nemůžu tu být déle mamka už mě honí že chce jít domů.Sama mě sem nepustila. :-(Dík za diplomek za bleskajdu

29. června 2009 v 18:02 | já |  Moje diplomky
Mocinky děkuju svému milovanému sbénku za diplomek!!!!!

Ty brďo JUPÍÍÍÍÍÍÍ

27. června 2009 v 15:46 | já |  Kuriozity
Ahojky je víkend a já jsem na internetu.Jakto?Ono totiž funguje wifi a my doma nemáme internet a teď jsem se na někoho připojila!!!!!Jupííííííí!!!!!!!Ahojky já jsem šťastlivec!!!

Harry Potter a princ dvojí krve

25. června 2009 v 18:00 | já
šestý díl o studentu školy kouzel Harry Potterovi začíná čekáním na ředitele bradavické školy. Má se dostavit do domu Dursleyových. Dorazí přesně v 11 hodin večer a nelze si nevšimnout jeho černé a seschlé ruky, o které se ale nechce bavit, se slovy, že se Harry vše včas dozví.
Harry Potter má strávit zbytek prázdnin v Doupěti, ale cestou se ještě zastavují u Horáce Slughorna. Toho Brumbál s Harryho pomocí přesvědčí, aby se vrátil z důchodu zpět učit do Bradavic.
Ráno se Harry Potter pustí baví s Ronem a Hermionou a dozvídá se mnoho novinek. Ministrem kouzel už není Popletal, Bill Weasley si bude brát Fleur Delacourovou, Smrtijedi vraždí spousty lidí včetně mudlů a obchod Freda a George prosperuje.
Při nákupu školních potřeb se setkávají s Malfoyem, který se chová až nápadně podivně.
Všichni studenti jsou hned na začátku školního roku šokováni, když Brumbál přivítá Horáce Slughorna, nového učitele lektvarů. Zaujímá dosavadní místo Snapa, který po letech úsilí získal místo vyučujícího obrany proti černé magii.
Vytvářejí se rozvrhy a Harry Potter přeci jenon získá místo mezi studenty lektvarů. Bohužel s tím ale nepočítal, takže nemá žádné pomůcky. Učebnici i přísady mu tedy zapůjčí Slughorn ze školních zdrojů. Kniha, kterou Harry dostane, obsahuje poznámky a Harry se díky tomu stává nejlepší v ročníku. Kromě toho mu Brumbál dává soukromé hodiny, na kterých Harrymu ukazuje život Voldemorta a chce ho seznámit s jeho slabými stránkami.
Ze vzpomínky Horáce Slughorna Harry Potter zjistí, že Voldemort rozdělil svou duši na sedm částí. šest částí své duše zaklel do šesti různých předmětů, Jeden z nich byl deník zničený během Harryho druhého školního roku, další zlikvidoval Brumbál a zůstala mu památka v podobě zničené ruky. Zbývají čtyři další části duše, které je potřeba zneškodnit dříve, než bude proveden útok na tu, která je v samotném Pánu zla. Se čtyřmi schovanými předměty je totiž Voldemort nesmrtelný. To je pravděpodobně i důvod, proč ho Brumbál nezkusil zabít už před rokem.
Harry Potter je zavolán ředitelem školy. Našel další z těch předmětů a je nutné jej získat. Oba se tedy vydávají na vzdálené místo kde tuto, pečlivě chráněnou věc, nalézají. Při návratu ke škole spatřují Znamení zla nad jednou z hradních věží. Hrad je plný Smrtijedů vpuštěných Malfoyem, Severus Snape zabíjí bezbranného Brumbála, kterého předtím Draco nepřipraveného odzbrojil. A kromě toho, věc, jenž vše způsobila není pravá, ale jde o napodobeninu. Světu čar a kouzel hrozí vážné nebezpečí a schyluje se ke zlým časům.
//<![CDATA[ document.write('<'+'script type="text/javascript" src="http://ad.adfox.cz/iso/ppcbe?js=1&amp;charset=iso&amp;format=666699ffffff3366ff00000033996672&amp;partner=11162&amp;stranka='+location.href+'"><'+'/script>'); //]]> //<![CDATA[ function foxGo(c){var b,f;f=arguments.length>1&&arguments[1]?arguments[1]:"_top";b=document.createElement("a");if(arguments.length>2){try{var d=arguments[2];if(typeof(d)=="undefined"&&typeof(window.event)!="undefined"){d=window.event}d.cancelBubble=true;if(d.stopPropagation){d.stopPropagation()}}catch(d){}}if(typeof(b.click)=="undefined"){return window.open(c,f)}else{try{b.href=c;if(f){b.target=f}document.body.appendChild(b);b.click();return true}catch(d){return window.open(c,f)}}}function foxNice(){var i,len,url,regExpDomain,regExpTarget,isMsie,els=document.getElementsByTagName("a");regExpDomain=new RegExp("^https?://ad.[ae]dfox.cz","i");regExpTarget=new RegExp("&cil=([^&]*)","i");isMsie= /*@cc_on!@*/ false;for(i=0,len=els.length;i<len;i++){try{if(els[i].href.match(regExpDomain)&&(url=els[i].href.match(regExpTarget))){eval('els[i].onclick = function(e) { return !foxGo("'+els[i].href+'", this.target, e); }');els[i].href=(isMsie?" ":"")+unescape(url[1])}}catch(e){}}}if(typeof(oldWindowFoxNiceOnLoad)=="undefined"){var oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload;if(typeof window.onload!="function"){window.onload=function(){foxNice()};oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload}else{window.onload=function(){oldWindowFoxNiceOnLoad();foxNice()}}}; //]]>Harry Potter a Fénixův řád

25. června 2009 v 17:59 | já
Hned na začátku pátého dílu je Dudley napaden mozkomory a je zachráněn jen díky duchapřítomnosti Harryho Pottera. Strýc Vernon je naštván množstvím sov, které se do jeho domu snesou s dopisy. Harry Potter je vyloučen z Bradavic, protože při ochraně Dudleyho před mozkomory porušil pravidla o omezení čar a kouzel. Jakmile Dursleyovi odjedou z domu, vyzvednou Harryho členové Fénixova řádu a odvezou ho do bezpečí. Harry Potter se setká se svými přáteli Ronem, Hermionou, Fredem, Georgem a dalšími. Seznámí se s členy Fénixova řádu a dozvídá se o jejich činnosti a členech. Potom jde s panem Weasleyem na přelíčení, kde se rozhoduje o Harryho porušení výnosu o omezení čar a kouzel. Harry Potter je osvobozen a Brumbál Popletalovi řekne, že má dojem, že mozkomorové nebyli praví, ale že to bylo dílo právě Popletala a několika jeho nejvěrnějších spolupracovníků.
Jakmile se Harry Potter a další studenti dostanou do Bradavic, začne zahajovací slavnost, na které se všichni dozví, že novou vyučující oboru obrana proti černé magii je Dolores Jane Umbridge, blízká spolupracovnice Korneliuse Popletala. Má zde dohlížet na Harryho a Brumbála, protože ministr kouzel Popletal slepě nechce uvěřit, že je Voldemort opět mocný, což by mohlo ohrozit jeho kariéru.
Nová učitelka dělá Harrymu a jeho spolužákům samé naschvály a takhle to pokračuje velkou část celého ročníku. Dolores se pokusí rozpustit i seskupení několika studentů, kteří se cvičí v obraně proti černé magii. Vydá také mnoho nařízení, které upravují chod školy, např. zakáže famfrpál, nechá rozpustit všechny kluby a podobná seskupení studentů a tak dále.
Harrymu Potterovi se zdají hrozné sny, ve kterých nejprve vidí, jak je těžce zraněn pan Weasley. Ukáže se, že byl opravdu napaden a nebýt Harryho pravdivého snu, nejspíš by ho nikdo nenašel a bez pomoci by zemřel. Pak se mu však zdá i o napadení jeho kmotra Siriuse Blacka. Vydají se teda na jeho záchranu. Avšak tohle vše už je Voldemortova léčka, kterou vymyslel, aby mohl nechat Harryho Pottera konečně zabít. Na místě, které viděl Harry ve snu není zraněný Sirius, ale skupina Smrtijedů - služebníků Voldemorta. Těm se snaží záchranná skupina uniknout a právě včas se tam na pomoc objeví také členové Fénixova řádu. Při boji, který zde nastane zemře Harryho kmotr Sirius a dokonce se na ministerstvu objeví sám Pán zla, avšak jakmile uvidí Brumbála, raději hned rychle zmizí. Avšak to už uvidí i pracovníci ministerstva spolu s ministrem Popletalem. Ten se Brumbálovi a Harrymu omluví a rozhodne, že se musí opět rozpoutat boj proti Voldemortovi.
//<![CDATA[ document.write('<'+'script type="text/javascript" src="http://ad.adfox.cz/iso/ppcbe?js=1&amp;charset=iso&amp;format=666699ffffff3366ff00000033996672&amp;partner=11162&amp;stranka='+location.href+'"><'+'/script>'); //]]> //<![CDATA[ function foxGo(c){var b,f;f=arguments.length>1&&arguments[1]?arguments[1]:"_top";b=document.createElement("a");if(arguments.length>2){try{var d=arguments[2];if(typeof(d)=="undefined"&&typeof(window.event)!="undefined"){d=window.event}d.cancelBubble=true;if(d.stopPropagation){d.stopPropagation()}}catch(d){}}if(typeof(b.click)=="undefined"){return window.open(c,f)}else{try{b.href=c;if(f){b.target=f}document.body.appendChild(b);b.click();return true}catch(d){return window.open(c,f)}}}function foxNice(){var i,len,url,regExpDomain,regExpTarget,isMsie,els=document.getElementsByTagName("a");regExpDomain=new RegExp("^https?://ad.[ae]dfox.cz","i");regExpTarget=new RegExp("&cil=([^&]*)","i");isMsie= /*@cc_on!@*/ false;for(i=0,len=els.length;i<len;i++){try{if(els[i].href.match(regExpDomain)&&(url=els[i].href.match(regExpTarget))){eval('els[i].onclick = function(e) { return !foxGo("'+els[i].href+'", this.target, e); }');els[i].href=(isMsie?" ":"")+unescape(url[1])}}catch(e){}}}if(typeof(oldWindowFoxNiceOnLoad)=="undefined"){var oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload;if(typeof window.onload!="function"){window.onload=function(){foxNice()};oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload}else{window.onload=function(){oldWindowFoxNiceOnLoad();foxNice()}}}; //]]>Harry Potter a Ohnivý pohár

25. června 2009 v 17:56 | já
Letošní prázdniny tráví Harry Potter s rodinou Weaslyových a Hermionou Grangerovou. Vydává se s nimi na finále mistrovství světa hry na létajících košťatech - famfrpálu. Po ukončení zápasu se zjeví na obloze znamení zla, které značí Smrtijedy v blízkosti.
Začíná další školní rok a studentům je představem nový učitel obrany proti černé magii - Alastora "Pošuk" Moody. Žáci se od Brumbála dozvídají, že se bude konat Turnaj tří kouzelnických škol, na který přijedou do Bradavic studenti z Kruvalu a Krásnohůlek. Ohnivý pohár vybírá do týmu i Harryho Pottera, ačkoliv se ještě oficiálně nemůže účastnit, protože mu není potřebných 17 let.
Harry Potter musí během turnaje absolvovat tři úkoly. V prvním, kde musí drakovi sebrat zlaté vejce, vyhraje společně s Viktorem Krumem. Po druhém úkolu, ve kterém má osvobodit Rona od lidí, žijících na dně jezera poblíž školy, zvaných jezerní lidé, se s Cedrikem dělí o první místo. Posledním - třetím úkolem je projít bludištěm s nástrahami a jako první dosáhnout Ohnivého poháru. Cedrik s Harrym Potterem vyrazí jako první a úkol zvládají oba téměř stejně rychle.
Dohodnou se, že se poháru dotknou oba najednou, aby nikdo nevyhrál. Jenže pohár je teleportuje k Voldemortovi a dalším Smrtijedům. Cedrik je zavražděn a pomocí lektvaru znovu nabude ztracené podoby. Chce zabít také Harryho, to se mu však nepovede a Harry Potter se pomocí přenášedla dostává zpět do Bradavic. Tam spolu s Brumbálem objeví, že profesor Moody je Barty Skrk mladší, který přemohl opravdového Moodyho a dostal Harryho Pottera do turnaje.
//<![CDATA[ document.write('<'+'script type="text/javascript" src="http://ad.adfox.cz/iso/ppcbe?js=1&amp;charset=iso&amp;format=666699ffffff3366ff00000033996672&amp;partner=11162&amp;stranka='+location.href+'"><'+'/script>'); //]]> //<![CDATA[ function foxGo(c){var b,f;f=arguments.length>1&&arguments[1]?arguments[1]:"_top";b=document.createElement("a");if(arguments.length>2){try{var d=arguments[2];if(typeof(d)=="undefined"&&typeof(window.event)!="undefined"){d=window.event}d.cancelBubble=true;if(d.stopPropagation){d.stopPropagation()}}catch(d){}}if(typeof(b.click)=="undefined"){return window.open(c,f)}else{try{b.href=c;if(f){b.target=f}document.body.appendChild(b);b.click();return true}catch(d){return window.open(c,f)}}}function foxNice(){var i,len,url,regExpDomain,regExpTarget,isMsie,els=document.getElementsByTagName("a");regExpDomain=new RegExp("^https?://ad.[ae]dfox.cz","i");regExpTarget=new RegExp("&cil=([^&]*)","i");isMsie= /*@cc_on!@*/ false;for(i=0,len=els.length;i<len;i++){try{if(els[i].href.match(regExpDomain)&&(url=els[i].href.match(regExpTarget))){eval('els[i].onclick = function(e) { return !foxGo("'+els[i].href+'", this.target, e); }');els[i].href=(isMsie?" ":"")+unescape(url[1])}}catch(e){}}}if(typeof(oldWindowFoxNiceOnLoad)=="undefined"){var oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload;if(typeof window.onload!="function"){window.onload=function(){foxNice()};oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload}else{window.onload=function(){oldWindowFoxNiceOnLoad();foxNice()}}}; //]]>Harry Potter a vězeň z Azkabanu

25. června 2009 v 17:55 | já
Třetí díl Harry Pottera začíná návštěvou neoblíbené tety Marge a následným Harryho odchodem ve zlém. Má strach z velkého černého psa a nemá ani kam jít. Vysvobozením je pro něho až vyzvednutí Záchranným autobusem a cesta do Děravého kotle, kde se dozví, že po něm jde vrah Sirius Black, uprchlý z Azkabanského vězení. Při setkání s mozkomory - strážci Azkabanu, chránícími školu před Siriusem Blackem - Harry Potter ztratí vědomí. Naštěstí mozkomory zažene nový učitel Remus Lupin, který má na starosti výuku obrany proti černé magii.
Novinkou ve škole je péče o kouzelné tvory, kterou vyučuje Hagrid. Na první hodině nedává pozor Draco Malfoy a je kvůli tomu napadem hypogryfem Klofanem. Hypogryf je napůl kůň, napůl orel. Draco žaluje svému vlivnému otci. Mezi hermionou a Ronem vzniká spor, který vyvolá Hermionina kočka Křivonožka, když se Ronovi za podezřelých okolností ztratí jeho krysa Prašivka.
Harry Potter dostává před vánoci dárek od dvojčat Weaslyovic. Je to úplná mapa Bradavic, s polohou každého člověka. S její pomocí se Harry Potter dostane do Prasinek a dozvídá se, že jeho kmotrem byl Sirius Black, který ale zradil jeho rodiče.
Kvůli intrikám Malfoyova otce musí být utracen Klofan. Harry, Ron a Hermiona se snaží Hagrida utěšit a najdou v jeho chatě živého Prašivku. Hermionina kočka ho zažene pod vrbu. Opět se objevuje velký černý pes a odtáhne Rona také pod vrbu mlátičku. Harry Potter s Hermionou je pronásledují a zjišťují, že velký černý pes je ve skutečnosti Sirius Black, ke kterému je připojen Lupin jako vlkodlak. Ti se snaží vysvětlit, že Ronova krysa je ve skutečnosti přeměněný Peter Pettigrew, který pro Voldemorta zradil Harryho rodiče, fingoval svoji smrt, a vinu svedl na Blacka.
Harry Potter nedovolí Siriusovi Pettigrewa zabít eskortují ho do hradu. Je ale úplněk a Lupin se proměňuje ve vlka. Pettigrew uteče. Na Blacka, Harryho a Hermionu začínají útočit mozkomorové, které zažene tajemná figura pomocí kouzla Patron. Harry Potter věří že byl zachráněn duchem svého otce. Black, o jehož nevině nikdo neví, je lapen a zavřen do věže, kde čeká na popravu.
Trio Harry Potter, Hermiona a Ron se od Brumbála dozvídá, že má šanci zachránit 2 životy. Hermiona prozradí Harrymu, že vlastní Obraceč času, kterým se lze vracet v čase, a s jehož pomocí také zvládala svůj přeplněný rozvrh. Oba se vracejí o tři hodiny zpět, osvobodí Klofana těsně před popravou a čekají na Blacka, osvobodí ho a vracejí se časem zpět.
//<![CDATA[ document.write('<'+'script type="text/javascript" src="http://ad.adfox.cz/iso/ppcbe?js=1&amp;charset=iso&amp;format=666699ffffff3366ff00000033996672&amp;partner=11162&amp;stranka='+location.href+'"><'+'/script>'); //]]> //<![CDATA[ function foxGo(c){var b,f;f=arguments.length>1&&arguments[1]?arguments[1]:"_top";b=document.createElement("a");if(arguments.length>2){try{var d=arguments[2];if(typeof(d)=="undefined"&&typeof(window.event)!="undefined"){d=window.event}d.cancelBubble=true;if(d.stopPropagation){d.stopPropagation()}}catch(d){}}if(typeof(b.click)=="undefined"){return window.open(c,f)}else{try{b.href=c;if(f){b.target=f}document.body.appendChild(b);b.click();return true}catch(d){return window.open(c,f)}}}function foxNice(){var i,len,url,regExpDomain,regExpTarget,isMsie,els=document.getElementsByTagName("a");regExpDomain=new RegExp("^https?://ad.[ae]dfox.cz","i");regExpTarget=new RegExp("&cil=([^&]*)","i");isMsie= /*@cc_on!@*/ false;for(i=0,len=els.length;i<len;i++){try{if(els[i].href.match(regExpDomain)&&(url=els[i].href.match(regExpTarget))){eval('els[i].onclick = function(e) { return !foxGo("'+els[i].href+'", this.target, e); }');els[i].href=(isMsie?" ":"")+unescape(url[1])}}catch(e){}}}if(typeof(oldWindowFoxNiceOnLoad)=="undefined"){var oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload;if(typeof window.onload!="function"){window.onload=function(){foxNice()};oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload}else{window.onload=function(){oldWindowFoxNiceOnLoad();foxNice()}}}; //]]>Harry Potter a Tajemná komnata

25. června 2009 v 17:54 | já
Harry Potter má o prázdninách zajímavou návštěvu. Potkává se se skřítkem Dobbym, který ho varuje před návratem do Bradavic, kde se prý chystají nebezpečné a tajemné věci. Harry Potter však odpoví, že se do Bradavic musí vrátit, čímž skřítka rozzlobí. Dobby v rozčílení použije vznášecí kouzlo a pošle v rodině Dursleyů dort přímo na hlavu jejich návštěvě. Potterův strýc Vernon uděluje Harrymu domácí vězení. Z něj ho vysvobodí kamarád Ron Weasley se svými bratry Fredem a Georgem za pomoci létajícího auta. Harry Potter pak stráví poslední týden prázdnin u Weasleyových.
Je 1. září, začíná škola a Harry Potter se s Weasleyovými vypraví na nástupiště 9 a 3/4, ze kterého odjíždí vlak do Bradavic. Harry Potter s Ronem Weasleyem jdou poslední, je minuta před jedenáctou, ale přepážka na nástupiště je už zavřená. Rona napadne, že by si měli půjčit kouzelné auto jeho otce a odletět s ním do školy. Stane se tak, jenže na území Bradavického hradu havarují a naletí přímo do vrby mlátičky.
Prvních pár měsíců školy mají za sebou a začínají se dít zvláštní věci. Nejdříve dojde k napadení paní Norrisové, kočky školníka, pak jednoho ze studentů a u toho se najde nápis na stěně: �Tajemná komnata je znovu otevřena, nepřátelé dědice, mějte se na pozoru�. Harry Potter, Hermiona a Ron se snaží zjistit, kdo je Zmijozelův dědic a kdo útočí na žáky, protože prozatím je falešně obviněn právě Harry Potter. Navíc jediný slyší tichý hlas ze zdí hradu, který mu říká, že ho zabije. Harry se s tím svěří Hermioně i Ronovi, ale ani jeden mu příliš nevěří.
V soubojnickém klubu, který založil profesor obrany Lockhart proti černé magii, aby se žáci naučili základním kouzlům obrany a útoku proti potenciálnímu nebezpečí. Harry Potter začne před celou školou mluvit hadí řečí a všichni z něj mají strach, protože si myslí, že je Zmijozelův dědic a otevírá tajemnou komnatu. Hermiona se rozhodne, že pro ně tři připraví o vánočních prázdninách mnoholičný lektvar, který je přemění ve tři zmijozelské žáky, a potají se tak snad něco dozví od Draca Malfoye. Když na to dojde, Hermiona se omylem promění v kočku a musí na ošetřovnu, kluci se ale stejně od Malfoye nic nedozvědí.
Blíží se konec školního roku a na škole dojde k dalšímu dvojnásobnému útoku. Kromě jedné studentky z Havraspáru je jeho obětí i Hermiona. Na ošetřovně si Harry Potter s Ronem všimnou malého papírku v ruce Hermiony, ve kterém se dočtou, že pachatelem útoků je bazilišek. Bazilišek je dávná nestvůra, obrovský had, který zabije každého, na koho upře své oči. Harry Potter si dá dohromady pár událostí a dovtípí se, že děvče, které nyní straší v podobě ducha v dívčí umývárně bezmála už padesát let, nejspíš zabil právě tento tvor. Do tajemné komnaty byla právě odnesena Ginny Weasleyová, Ronova mladší sestra, a tak dojde Harry Potter pro Lockharta, a doufá, že jim pomůže přemoct baziliška. Společně s Ronem zamíří do umývárny, kde Harry najde vchod do komnaty a všichni tři se tam spustí po dlouhé klouzačce. Lockhart jim dole oznámí, že nikdy v životě nedokázal nic, než paměťová kouzla a s Ronovou rozbitou hůlkou jim chce vymazat paměť, ale ta své kouzlo obrátí proti Lockhartovi a navíc se sesype hora kamení, za kterou on a Ron zůstanou uvězněni a Harry se musí vydat porazit baziliška sám. V komnatě nalezne polomrtvou Giny a také Toma Rojvola Raddla, který je jen pouhou vzpomínkou studenta z Bradavic. Nyní je to sám Voldemort. To Raddle donutil Giny otevírat celou dobu komnatu a nyní chce ji i Harryho zabít. Zavolá baziliška. Harrymu na pomoc přiletí Brumbálův fénix Fawkes s moudrým kloboukem, v kterém je ukryt meč Godrika Nebelvíra, se kterým Harry Potter po statečném a urputném boji zabije baziliška i vzpomínku Toma.
Harry Potter dostává vyznamenání za zvláštní služby škole, ještě osvobodí Dobbyho od rodiny Malfoyových a odjíždí si užívat prázdniny zpět k tetě a strýci.

Harry Potter a Kámen mudrců

25. června 2009 v 17:53 | já
Když byl Harry Potter malý, zemřeli mu rodiče. Po deseti letech těžkého života u příbuzných Dursleyů mu začnou náhle chodit velice záhadné dopisy. Jeho strýc Vernon zjistí, že jde o dopisy ze školy čar a kouzel v Bradavicích. Protože nemá zájem, aby se Harry Potter dostal do kontaktu s kouzelnickým světem, všechny dopisy mu zabaví. Pak vezme celou rodinu a odjedou na opuštěný ostrov uprostřed moře.
Když má Harry Potter své jedenácté narozeniny, přesně o půlnoci je znenadání navštíví poloobr Hagrid a oznámí překvapenému Harry Potterovi to, že má od září do prestižní Školy čar a kouzel v Bradavicích nastoupit. Harry Potter se zároveň dozvídá podrobnosti o smrti svých rodičů, které zabil zlý čaroděj Lord Voldemort a také že on sám je čarodějem. Také zjišťuje, že ve světě kouzelníků je velice slavný, protože Voldemort se snažil zabít i jeho, což se mu ale nepodařilo a Harry Potter se tak stal prvním, kdo jeho smrtící kletbu přežil. Voldemort přitom navíc ztratil věšinu své síly, čímž se světu kouzelníků velmi ulevilo a nastalo deset let klidu.
Hned ráno Harry Potter s Hagridem navštíví hospodu Děravý kotel a Příčnou ulici, kde si Harry vybere v bance peníze, zděděné po rodičích, a nakoupí si školní potřeby. Od Hagrida dostane sovu, kterou pojmenuje Hedvika. Prvního září Harry Potter nastupuje do čarodějnické školy v Bradavicích. Skamarádí se zde se zrzavým chlapcem Ronem, ale také se svým od té doby velkým nepřítelem Dracem Malfoyem, doprovázeným svými kumpány Crabbem a Goylem. Poprvé se zde seznamuje i s Hermionou Grangerovou a Nevillem Longbottomem.
Ve škole jsou žáci rozřazeni do kolejí. Harry i Ron do koleje Nebelvír a Malfoy, Crabbe i Goyle jdou do Zmijozelu, odkud často vycházejí zlí kouzelníci (včetně Voldemorta).
Po několika událostech se postupně vytváří nerozlučná trojice kamarádů (Harry, Ron a Hermiona).
Ve školní hře na košťatech, zvané famfrpál se Harry Potter ukazuje jako velice nadaný. Každý tým zde má sedm hráčů. Tři střelce, kteří hrajou s Camrálem. Dále dva odražeče, kteří mají na starosti dva míče potlouky, jež posílají proti soupeřům s Camrálem. Brankář, který hlídá tři obruče a nakonec chytač, který chytá zlatonku. Ta přináší danému mužstvu sto padesát bodů. Harry Potter se stane členem Nebelvírského famfrpálového týmu a vyhraje hned první zápas proti Zmijozelu. Harry Potter zastává post chytače.
Harry Potter vypártá, že se někdo snaží ukrást kámen mudrců, který je uložen ve škole. Hlavním podezřelým je Snape, ale když se dostane až do komnaty, kde je uložen, zjistí, že kámen chce ukrást nenápadný koktavý profesor Quirrell. Ten jej chce předat svému pánovi, Lordu Voldemortovi, který se tak snaží vrátit k moci. Harrymu Potterovi se kámen nakonec podaří před Voldemortem a Quirrellem zachránit a návrat Voldemorta odložit.
//<![CDATA[ document.write('<'+'script type="text/javascript" src="http://ad.adfox.cz/iso/ppcbe?js=1&amp;charset=iso&amp;format=666699ffffff3366ff00000033996672&amp;partner=11162&amp;stranka='+location.href+'"><'+'/script>'); //]]> //<![CDATA[ function foxGo(c){var b,f;f=arguments.length>1&&arguments[1]?arguments[1]:"_top";b=document.createElement("a");if(arguments.length>2){try{var d=arguments[2];if(typeof(d)=="undefined"&&typeof(window.event)!="undefined"){d=window.event}d.cancelBubble=true;if(d.stopPropagation){d.stopPropagation()}}catch(d){}}if(typeof(b.click)=="undefined"){return window.open(c,f)}else{try{b.href=c;if(f){b.target=f}document.body.appendChild(b);b.click();return true}catch(d){return window.open(c,f)}}}function foxNice(){var i,len,url,regExpDomain,regExpTarget,isMsie,els=document.getElementsByTagName("a");regExpDomain=new RegExp("^https?://ad.[ae]dfox.cz","i");regExpTarget=new RegExp("&cil=([^&]*)","i");isMsie= /*@cc_on!@*/ false;for(i=0,len=els.length;i<len;i++){try{if(els[i].href.match(regExpDomain)&&(url=els[i].href.match(regExpTarget))){eval('els[i].onclick = function(e) { return !foxGo("'+els[i].href+'", this.target, e); }');els[i].href=(isMsie?" ":"")+unescape(url[1])}}catch(e){}}}if(typeof(oldWindowFoxNiceOnLoad)=="undefined"){var oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload;if(typeof window.onload!="function"){window.onload=function(){foxNice()};oldWindowFoxNiceOnLoad=window.onload}else{window.onload=function(){oldWindowFoxNiceOnLoad();foxNice()}}}; //]]>Britney Spears

25. června 2009 v 17:47 | já
http://mm.denik.cz/56/52/spears_britney2_sip-300.jpgPovolání: Zpěvačka, herečka, modelka
Věk: 27
Datum narození: 2. 12. 1981
Místo narození: Kentwood, Louisiana, USA
Znamení: Střelec aktuální horoskop »
Výška: 163 cm

Avril Lavigne

25. června 2009 v 17:44 | já

http://1.im.cz/super/img/photo/03/36/22-article_v.jpg
Avril Lavigne

Avril Lavigne
Jméno:Avril Ramona Lavigne
Datum narození: 27. září 1984
Hvězdné znamení: Váhy
Místo narození: Kanada/ Ontario/ Bellevile/ Napanee
Sourozenci: Matt (starší) a Michelle (mladší)
Rodiče: John a Judy
Přezdívka: Wild child nebo Skater-Princess
Výška: 157cm
Váha: 55kg


1. díl

18. června 2009 v 15:08 | já a Lump
Ahojky tak je tady první díl pravidelného seriálů.Takzvaný ,,Potkaní deník".Abych vám to trochu přiblížila.Představte si jak se asi cítí potkan v různých situacích.A to je přesně můj pohled.Takže to vlastně píše můj potkánek Lumpík♥.Papa

Ráno: Ach jo tak kde jenom jsou já už tu celou noc řádím a snažím se na sebe upoutat pozornost a oni spí a je jim to úplně jedno.,,Ťuk,ťuk"...Kdo to na mě ťuká?Jé moje panička.,,Ahoj Lumpíčku tak jak si se vyspal":řekne moje panička ospale.Ty trdlo jak jinak než dobře teda co to melu já v noci přece nespal ale řádil ty to nevidíš?Jé už se zase nesu ale to přece znamená že jdu do obýváků a tam mi dají .........JÍDLO..........!!!!!!!Jupí už jsem tady.Hop hop tak šup dejte mi to jídlo dneska je přece čtvrtek a to znamená že mám dostat jogurt.Hmmmmmmm.........Já už ho vidím hop.....hop.Ňam to je dobrota.,,Lumpíčku tak se měj hezky já jdu zase do školy":řekla moje panička a už jí nebylo.

Dopoledne:Ty lidi jsou ale divný prej jetli ses dobře vyspal na to se mě máš zeptat odpoledne tak se mějte a dobrou noc.Uáááááááááá.

Odpoledne:,,Ahojky Lumpíčku,jak se máme?":zeptala se moje panička.No jo taky si mě nemusela budit vždyť spím.,,Haló Lumpe jsi tam?":Vdyť už lezu,ale co to slyším nějaké šuštění.Jé honem ven tady jsou dropsíky a ty já miluju.,,Tak se tu měj hezky Lumpe jdu s Lůcou do knihovny.Papa":řekla panička.

Večer:Já chci řádit!Já chci řádit!Hop,hop.Puste mě ven!Já chci řádit.No a potom si představte že mě panička vzala a pustila mě na gauč.Já běhal ale pak mě najednou vzala a co to proč mě zase strká do klece né já tam nechci.Klap.A je klec zavřená!!!Pak si mě celej večer nevšímala prej se musí uči ale co to je?Co to znamená.Ještě že ta moje panička má tak hodnou mamku ta mi aspoň večer dala piškotek na dobrou noc,podle ní,ale podle mě je to spíš doping na řádění.

Fotečky

18. června 2009 v 14:44 | já |  Můj deníkSpolečná fotečka

Společná fotečka-mávámeZáchrana při kotoulu


Tulí,tulí

Lemur kata

11. června 2009 v 16:47 | já |  Zvířátka
Lemur kata (lat. Lemur catta) patří do řádu primátů, podřádu poloopice, konkrétně do čeledi denní lemuři (Lemuridae). Stejně jako ostatní lemuři, je lemur kata endemitem ostrova Madagaskar. Je nejrozšířenějším druhem na tomto ostrově. Lemur kata patří mezi nejoblíbenější a nejvíce chované lemury v zajetí (v zoologických zahradách). Patří, stejně jako ostatní lemuři, mezi ohrožené druhy.
Lemuři se objevili na zemi asi před 58 miliony let. Název dostali podle římských lemuros, duchů zemřelých, kteří se za nocí ozývali pekelným křikem a nářky. Ve skutečnosti jde o mírumilovné býložravce. Některé druhy lemurů se živí i hmyzem.
Mezi typické znaky lemura katy patří dlouhý pruhovaný ocas, který pomáhá udržovat rovnováhu při skocích a slouží mu také k dorozumívání ve vysoké trávě. Má šedá až růžovohnědá záda, tmavošedou hlavu, bílé tváře s tmavými skvrnami a černý čumák. Štíhlé tělo je velké asi jako kočičí.
Lemur Kata

Lemur kata žije v početných tlupách (kolem 30 členů), kde hlavní slovo má nejzkušenější samice. V tlupě se vše točí kolem mláďat. Malí lemuři mohou sát mléko od kterékoliv matky, ty zas pomáhají ostatním s hlídáním. Ochotně se ujímají i osiřelých mláďat. Samci nejsou v tlupě trpěni, po pubertě jsou vyhnáni z tlupy. Samice je schopná oplodnění pouze 3 dny v roce. Samci o samice bojují. Souboje samců probíhají tak, že lemuři si naparfémují konec ocasu podpažními žlázami a pak jím švihají soupeřovi kolem čumáku. Samice po 136 denní březosti rodí jedno mládě. To se ihned po narození zavěsí za srst matky na břiše. Takto se mládě nosí zhruba 2 týdny, poté se usadí na matčině hřbetě. Mládě je kojeno po dobu 5 měsíců, zcela samostatné je až ve věku 6 měsíců.

Lemuři mívají problémy s termoregulací, což je nutí ke zvláštnímu chování: po ránu sedávají otočení k rannímu slunci s rozpaženýma rukama a snaží se ohřát co největší plochu těla slunečními paprsky. Lemurové žijí převážně v korunách stromů, živí se ovocem a drobným hmyzem.
Díky izolaci na ostrově přežili lemuři dodnes. Kolonizací ostrova se lemuři bohužel dostali do Červené knihy ohrožených druhů (IUCN). Patří mezi druhy nejvíce ohrožené vyhubením.
http://wp.wpublisher.cz/malenoviny/wpimages/lemur-kata.jpg

Líbí?

New bleskovka

9. června 2009 v 8:42 | já |  Bleskovky
1)Ahojík
2)Jak je?
3)Nechceš se přihlásit?Přihlaš se!!!!
4)Máš ráda zvířata?
5)Tvůj blog je?
6)Vyber: Potkan/pes
Malina/jahoda
Nej kámoška/můj kluk
Televize/PC
7)Papík

Chcete zvýšit návštěvnost

9. června 2009 v 8:35 | já |  Jukni
Chcete zvýšit návštěvnost?? Tak si tento text dejte určite na blog! Obsahuje totiž hodně výrazů, které lidi často vyhledavají!! Mám ráda, když naleznu blog, kde jsou nějaké MP3 download zdarma ,nebo MP3 download free. To potom stahuju různé skupiny, třeba Chinaski, Kryštof, Red Hot Chili Peppers, nebo zpěvačky, třeba Madonna, Avril Lavigne, Britney Spears a podobně. Mám ráda Harry Potter, a jsem zvědavá, jak se jmenuje sedmý díl Harry Potter a co na to Daniel Radcliffe, Emma Watson a Rupert Grint, teda Hermiona Granger a Ron Weasley. J. K. Rowling je skvělá spisovatelka. Nemám ráda pivo. Láska je smrt. Sebevražda. Coca Cola. Santa Claus. Vánoce. Brigády. Eragon. Pán prstenů, Eliah Wood. Piráti z Karibiku, Orlando Bloom. Egypťan Sinuhet. Referáty na fyziku. Referáty na chemii. Čtenářský deník. Nokie, Samsung, MMS, mobily zadarmo. Pes. Kino. Čokoláda. Změřte si vaše IQ. ICQ. Malování na sklo. MP3 přehrávače zdarma. Nikdo mě nemá rád. Emo. Etno. E-e. Ementál. Brie. Bonifác. Hermelín. Servác, Pankrác. Jahodový koktejl. Outismus. Tenis, Basketbal. Snowboard. Dadaismus. Impresionismus. Funkcionalismus. Expresionismus. Naturalismus. Realismus. Pop Art. Modernismus. Tugendhat. Konstrukcionalismus (lol). George Sandová. Mika Waltari. Tolkien. Suchý, Šlitr. Wilsonová. Berdych. Tom Hanks. Elvis Presley. Játra na cibulce. Punk. Punks not dead. Rock. Pop. Metal. Jazz. Folk. Country. Techno. Rock n roll. RnB. Blues. Soul. Rep. Rap. Rab. Kot. MPZ Islandu. Chemická olympiáda. Rtutitka, solan drasličitý, drasloš, uhlec. Kouření škodí zdraví. SMS na Eurotel zdarma. SMS na T-Mobile zdarma. SMS na Vodafone zdarma. SMS zdarma. SMS. Zdarma. Jak být šťastný. Shrek. Tokio Hotel. Bill Kaulitz. Tom Kaulitz. Georg Listing. Gustav Schäfer. Devilish. Schrei. Zimmer 483.